توجه! بدلیل کثرت محصولات امکان بارگذاری تمامی آنها وجود ندارد. بنابراین برای استعلام با بخش فروش تماس حاصل فرمائید.
تیترازول پرمنگنات پتاسیم 0.1 نرمال

ماده شیمیایی تیترازول پرمنگنات پتاسیم 0.1 نرمال یک ترکیب شیمیایی مهم است که در تجزیه و تحلیل شیمیایی و آزمایش‌های آزمایشگاهی به طور گسترده استفاده می‌شود. این ترکیب دارای فرمول شیمیایی KMnO4 می‌باشد و به عنوان یک اکسیدان قوی شناخته می‌شود. در این مقاله، به معرفی و مشخصات اصلی این ماده، کاربردهای آن، و روش‌های تست و تحلیل آن اشاره خواهیم کرد.

شرکت شیمی مرک، نمایندگی مواد شیمیایی سیگماآلدریچ در ایران می باشد این شرکت ارائه دهنده خدمات به مشتریان عزیز می باشد. کلیه محصولات مواد شیمیایی آزمایشگاهی از جمله مواد مرک merck ، محصولات سیگماآلدریچ و کلیه محصولات آزمایشگاهی را به مشتریان ایرانی ارائه می دهد.

تیترازول پرمنگنات پتاسیم 0.1 نرمال

تیترازول پرمنگنات پتاسیم یک پودر بنفش تا بنگلی است که به عنوان یک اکسیدان قوی و افزاینده اکسایش استفاده می‌شود. این ترکیب در دمای اتاق ثابت است و در آب حل می‌شود. به عنوان یک ماده شیمیایی قوی اکسایشی، تیترازول پرمنگنات پتاسیم به طور گسترده در آزمایش‌های شیمیایی و تحلیلی برای تعیین مقادیر اکسایشی مواد مورد استفاده قرار می‌گیرد.

تیترازول پرمنگنات پتاسیم 0.1 نرمال

تیترازول پرمنگنات پتاسیم 0.1 نرمال

پرمنگنات پتاسیم چیست؟

پرمنگنات پتاسیم یک عامل اکسید کننده با خواص ضدعفونی کننده، خوشبو کننده و قابض است. فرمول شیمیایی آن KMnO4 است. گاهی اوقات آن را با نام رایج خود کریستال های کندی نیز می نامند.

در حالت خام، پرمنگنات پتاسیم یک کریستال یا پودر دانه ای بی بو به رنگ بنفش تیره یا تقریبا سیاه است.

پرمنگنات پتاسیم برای چه مواردی استفاده می شود؟

تیترازول پرمنگنات پتاسیم 0.1 نرمال محلول ضعیفی که روی پوست آسیب دیده اعمال می شود برای کمک به خشک شدن درماتوزهای مرطوب و اگزوداتیو مانند:

اگزمای گریان
اگزمای ناخالصی
پومفولیکس
بیماری های پوستی تاول دار مانند پمفیگوئید.
محلول پرمنگنات یک درمان سنتی برای عفونت های قارچی بود، اما آزول های موضعی (مانند کلوتریمازول) و آلی آمین ها (مانند تربینافین) موثرتر و از نظر زیبایی قابل قبول تر هستند.

مشخصات تیترازول پرمنگنات پتاسیم 0.1 نرمال

1.09935

Supelco

Potassium permanganate solution

مشخصات تیترازول پرمنگنات پتاسیم 0.1 نرمال

مشخصات تیترازول پرمنگنات پتاسیم 0.1 نرمال

خواص

 • خط تولید: Titrisol®
 • فرم: مایع
 • مناسب بودن واکنش
 • نوع واکنش: واکنش های اسید-باز
 • تمرکز:0.02 M
 • تکنیک):تیتراژ: مناسب
 • pH:7.9 (20 درجه سانتیگراد در H2O)
 • تراکم:1.03 گرم بر سانتی متر مکعب در 20 درجه سانتی گراد
 • دمای ذخیره سازی:15-25 درجه سانتی گراد

محلول موضعی پرمنگنات پتاسیم چگونه تهیه می شود؟

پرمنگنات پتاسیم به صورت زیر توزیع می شود:

 • کریستال برای حل شدن در آب

محلول غلیظ (1 در 100) که باید 100 برابر به غلظت کاری رقیق شود.
قرص (Permitabs) که حاوی 400 میلی گرم پرمنگنات پتاسیم است. یک قرص به طور کامل در 4 لیتر آب گرم حل می شود.

 • نکات مهم در مورد آماده سازی:

همه آنها نیاز به رقیق شدن با آب گرم تا غلظت مصرف نهایی 1 در 10000 دارند
مخلوط کردن باید با دستکش انجام شود تا به تسهیل رقیق شدن یا حل شدن کامل قرص قبل از استفاده کمک کند.
محلول نهایی باید صورتی روشن باشد.
محلول و قرص ها باید دور از دسترس کودکان نگهداری شوند
پرمنگنات پتاسیم هرگز نباید به صورت داخلی مصرف شود زیرا بسیار سمی است. هنگام دست زدن به محصول از خوردن و آشامیدن خودداری کنید.

تیترازول پرمنگنات پتاسیم چگونه استفاده می شود؟

کریستال های پرمنگنات پتاسیم و محلول های غلیظ سوز آور هستند و می توانند پوست را بسوزانند.
فقط باید به صورت رقیق روی پوست آسیب دیده اعمال شود.
هنگام دست زدن به محلول غلیظ یا قرص، همیشه دستکش بپوشید.
ناحیه آسیب دیده را می توان دو بار در روز به مدت 10 تا 20 دقیقه در محلول رقیق غوطه ور کرد.
پس از خیساندن، می توان ناحیه آسیب دیده را با یک حوله کاغذی خشک کرد و سپس از درمان هایی مانند کرم های استروئیدی موضعی استفاده کرد.
برای جلوگیری از ایجاد لکه های قهوه ای در پرمنگنات، می توان وازلین را به ناخن ها زد.
استفاده دو تا سه روزه معمولاً فوران گریه را خشک می کند و می توان قبل از خشک شدن بیش از حد پوست، خیساندن آن را قطع کرد.
اگر پا یا دست آسیب دیده باشد، محلول پرمنگنات رقیق شده را می توان در یک کاسه یا سطل با آستر کیسه پلاستیکی قرار داد که می توان پس از استفاده دور انداخت

تیترازول پرمنگنات پتاسیم چگونه استفاده می شود؟

کاربردها 

 • تیتراسیون اکسیدان-کاهنده: تیترازول پرمنگنات پتاسیم برای تعیین مقادیر اکسایشی مواد شیمیایی به کار می‌رود. این فرآیند به عنوان تیتراسیون اکسیدان-کاهنده شناخته می‌شود.
 • ضدعفونی و ضدعفونی‌کننده: این ماده به عنوان یک ماده ضدعفونی و ضدعفونی‌کننده در صنایع مختلف مانند صنایع آب و فاضلاب، کشاورزی، و صنایع خوراکی مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 • تهیه آلکل‌ها: تیترازول پرمنگنات پتاسیم برای تولید آلکل‌های شیمیایی مختلف مانند آلکوهل‌ها (مثل متیل الکل) و تیتریل‌ها (مثل بنتریل) مورد استفاده قرار می‌گیرد.

روش‌های تست و تحلیل:

برای تست و تحلیل تیترازول پرمنگنات پتاسیم، می‌توان از روش‌های مختلفی استفاده کرد. یکی از روش‌های معمول برای تیتراسیون با استفاده از این ماده به این صورت است:

 • آماده‌سازی محلول استاندارد: یک محلول استاندارد از تیترازول پرمنگنات پتاسیم با غلظت معلوم (مثلاً 0.1 نرمال) تهیه می‌شود.
 • تهیه محلول نمونه: نمونه‌ای که می‌خواهید تحلیل کنید، به محلولی تبدیل می‌شود.
 • تیتراسیون: محلول استاندارد تیتراسیون به محلول نمونه اضافه می‌شود. اکسایش نمونه توسط تیترازول پرمنگنات پتاسیم انجام می‌شود. این اکسایش تا زمانی ادامه می‌یابد که تعادل اکسایش-کاهش به دست آید.
 • محاسبه مقدار مواد نمونه: با توجه به حجم محلول استانداردی که به نمونه اضافه شده و غلظت آن، می‌توان مقدار مواد موجود در نمونه را محاسبه کرد.

در نتیجه، تیترازول پرمنگنات پتاسیم به عنوان یک ابزار مهم در تحلیل شیمیایی و کنترل کیفیت مواد شیمیایی و محصولات صنعتی استفاده می‌شود و اهمیت آن در صنایع مختلف بسیار بالاست.

خرید تیترازول پرمنگنات پتاسیم 

شرکت شیمی مرک که نمایندگی سیگماآلدریچ در ایران با همکاری کارشناسان مجرب خود در بخش فنی و فروش جهت تامین مواد اولیه پژوهش های تحقیقاتی ماده با کیفیت بالا و قیمت مناسب را فراهم نموده است. شما می توانید جهت خرید تیترازول پرمنگنات پتاسیم 0.1 نرمال با بخش فروش شرکت شیمی کهن تماس حاصل بفرمایید و پس از دریافت پیش فاکتور و اطمینان حاصل کردن از صحیح بودن شماره CAS نامبر مواد شیمیایی درخواستی اقدام به ثبت سفارش نمایید تحویل کالاهای خریداری شده و زمان تحویل آنها به صورت زیر می باشد.

 کالاهای موجود در انبار ۲۴ تا ۴۸ ساعت کاری می باشد.

روش ارسال کالا مشتریان

تهران ارسال توسط پیک

مشتریان سایر شهرها ارسال توسط شرکت های حمل و نقل( ترمینال،تیپاکس، پست) 

خرید تیترازول پرمنگنات پتاسیم 0.1 نرمال

قیمت – فروش تیترازول پرمنگنات پتاسیم 0.1 نرمال

شرکت شیمی  مرک یکی از بزرگترین وارد کنندگان و فروشندگان در زمینه فروش مواد شیمیایی آزمایشگاهی بخصوص فروش تیترازول پرمنگنات پتاسیم 0.1 نرمال می باشد. این شرکت در زمینه واردات این محصولات از تجربه بسیار بالایی برخوردار است. شما می توانید جهت خرید محصولات نمایندگی سیگماآلدریچ و تهیه این محصول (اصلی) با بخش فروش شرکت تماس گرفته و با کارشناسان این شرکت در ارتباط باشید.

همچنین از طریق کانال واتساپ شرکت نام محصول را به همراه میزان نیاز خود ارسال کنید. در کمترین زمان ممکن پاسخ استعلام خود را دریافت نمائید. امیدواریم بتوانیم با ارائه محصولات اصلی و با بهترین کیفیت شما را برای رسیدن به اهدافتان یاری کنیم.

جهت محصولات بیشتر در نمایندگی مرک و استعلام سریع قیمت تیترازول پرمنگنات پتاسیم 0.1 نرمال میتوانید ازطریق کانال واتساپ شرکت با ارسال نام ماده و مقدار نیاز درکمترین زمان پاسخ استعلام خود رادریافت نمائید.

راههای ارتباطی :
021-66368169 (ساعات تماس:8:30 الی 19)
واتساپ:09377601793 (ساعات تماس 24ساعت)

Views: 2

توجه: شرکت شیمی مرک نمایندگی سیگماآلدریچ و مرک در ایران را دارد. این مجموعه با همکاری کارشناسان مجرب خود در بخش فنی و فروش جهت تامین مواد اولیه پژوهش های تحقیقاتی ماده با کیفیت بالا و قیمت مناسب را فراهم نموده است شما می توانید جهت خرید این ماده با بخش فروش شرکت شیمی مرک تماس حاصل بفرمایید و پس از دریافت پیش فاکتور و اطمینان حاصل کردن از صحیح بودن شماره CAS نامبر مواد شیمیایی درخواستی اقدام به ثبت سفارش نمایید.

فرم نظر
Titrazole potassium permanganate 0.1 normal

اطلاعات محصول

نام محصول :

تیترازول پرمنگنات پتاسیم

برند محصول :

supelco مرک

دسته بندی :

نمایندگی مرک

تاریخ :

2024/02/24

carnumber :

1.09935

تبلیغات
تبلیغات

سفارش تبلیغات

کلیک کنید